Děd, táta i jároky zrajeme vína ve stejném
sklepě... a to už je nějaká zkušenost.

historie našeho vinařství

Víno dělá čas a osobní přístup vinaře.

Přes jedno desetiletí trvající historie společnosti Vinařství Klásek (založeno v roce 2001) se může zdát jen jako kapka v dějinách vinohradnictví. To by ovšem nesměla navazovat na dlouholetou rodinnou tradici sahající až k počátkům 20. století. Vždyť sklep rodiny Kláskových byl postaven už v roce 1903 a výroba kvalitních odrůdových vín se tu předává z otce na syna již pátou generaci.

Přijeďte k nám do sklepa na degustaci a seznamte se sami osobně s vínem, a s vinařem Petrem Kláskem, který ho pro Vás s láskou připravil!
Genia loci rodinného vinařství Klásek vytváří historie spojená s oblastí Strážnicka, jejíž vinohradnické dějiny se píší už od poloviny 16. století. Terroir slovácké vinařské podoblasti dává našemu vínu v trati Staré Hory charakteristický, sebejistý projev, který může ještě umocnit osobní přítomnost při degustaci v našem sklepě, ležícím v historickém areálu vinných sklepů Plže.

Naše vinice nacházející se v trati Staré Hory leží v katastru vedlejší obce Sudoměřice. Tato trať patří mezi nejkvalitnější v okolí – její poloha je orientována jihozápadně a je v sousedství biotopu starý potok. Toto malebné prostředí nás v roce 2010 inspirovalo k zavedení systému pěstování révy v bio kvalitě.