PRAVÉ VESELÍpoznáte na jihu Moravy.
Přátelští lidé, muzika a tanec.

Strážnické vinobraní 2020

Hosté vážení a přátelé naši milí, staroslavná Strážnice vínem lahodným, zpěvem a tancem oplývající přirostla k srdci našemu i obyvatelům jejím. Každoročně svou láskyplnou péči kolem révy vinné úročíme slávou velikou, co „Vinobraní“ se zove. Připijme na zdar její, na radost a veselost toliko s ní spojenou.

Více o vinobrani zde.

 

Zajímavosti v okolí

Jihomoravské Strážnicko, kraj dobrého vína, živého folklóru i nádherných orchidejí. Podle básníka a zdejšího rodáka Jana Skácela tudy „procházel Pán Bůh“.

Pro cyklisty budou jistě lákadlem místní cyklostezky. Třeba právě nově vznikající Stezka od vody k vínu, která vás provede od Baťova kanálu k vinným sklepům Plže, nebo po Stezce Strážnickými vinohrady, jež sleduje projevy révy v regionu, či po Oskerušové stezce, která vás zavede až k Muzeu oskeruší a jiných vzácných dřevin Slovácka v Tvarožné Lhotě, kde můžete zastavit i na tradiční tvarohové koláčky. Travičná a 34 m vysokou rozhlednou či v Radějově rosarium s celoročním prodejem růží.

Za historií můžete zavítat do starobylé Strážnice, kde naleznete Museum Jihovýchodní Moravy – Skanzen, Strážnický zámek obklopený krásným anglickým parkem či Židovskou synagogu s hřbitovem, ale také třeba válcový mlýn. Dominantou města jsou vstupní brány, tzv. „bašty“ Skalická a Veselská a také věž Hláska, stojící ve středu města obklopená dvěma Strážnickými kostely.

A pro ty, kdo dávají přednost jinému sportovnímu vyžití, nabízí region například tenis, který si můžete zahrát přímo v Petrově a to v tenisovém klubu „Baránek.“
Největším lákadlem pro turisty se stala v posledních letech plavba lodí po Baťově kanále, kterou si můžete příjemně zpestřit pobyt u nás. Pro milovníky golfu je v nedaleké Skalici 18 jamkové golfové hřiště.

 

Kulturní kalendář

Kulturní kalendář je v našem kraji velmi bohatý. Co se vína týká, můžeme Vám nabídnout hned několik tradičních akcí během roku, které jsou zde pořádané a zaměřené hlavně na víno. V květnu je to výstava vín, pak v červnu jsou to Otevřené sklepy vinařů Strážnicka a první srpnovou neděli se již tradičně koná Den vinařů. Všechny tyto akce jsou pořádány přímo v areálu Plže. V neposlední řadě musíme vzpomenout i červnový Mezinárodní folklórní festival ve Strážnici a Strážnické vinobraní, které se koná v září.

29. 4. Jaro s vinaři Strážnicka – otevřené sklepy  Podrobnosti

6. 5. Družební výstava vín Petrov-Plže

3. 6. Putování po vinařských stezkách Strážnicka Podrobnosti

23.–25. 6. MFF Strážnice 2023

5. 8. Den vinařů Petrov-Plže

9. 9. Strážnické vinobraní